Plzeň-Radčice INFO

Výstava "Sousedé" - 15.6. až 30.6.2015

Výstava s názvem „Sousedé“ byla výstavou textilních voskovaných batik a plastik paní Marie Vechové a pana Břetislava Holakovského. Výstava se konala v zasedací místnosti ÚMO Plzeň 7 – Radčice od 15. 6. 2015 do 30. 6. 2015. Vernisáž k výstavě se uskutečnila 15. 6. 2015 od 16:00 hodin. Na vernisáži vystoupila tanečnice Wendy a bubeníci. Celá výstava se konala pod záštitou starosty MO Plzeň 7 – Radčice pana Zdeňka Jílka a náměstka primátora města Plzně Ing. Petra Náhlíka.

Výstava byla první společnou výstavou známých plzeňských výtvarných umělců konanou v Radčicích – textilní výtvarnice, pedagožky Mgr. Marie Vechové (nar. 1948) a sochaře, medailéra akad. sochaře Břetislava Holakovského (nar. 1926), člena plzeňské Unie výtvarných umělců. Oba umělci jsou sousedy z Plzně – Radčic, kde žijí a tvoří a sousedí zahradami svých domů. Podle toho i zvolili název společné výstavy.

img-6990.jpg   img-6993.jpg   img-7008.jpg

Romana Topičová | 6. 7. 2015 Po 13:18 | AKCE KULTURA | 0 komentářů |

Dětský den - 6.6.2015

Kulturní komise MO Plzeň 7 – Radčice ve spolupráci s TJ Sokol Radčice uspořádala dne 6. 6. 2015 od 14:00 hodin na hřišti u Sokolovny Dětský den. Počasí tento den bylo velmi teplé a slunečné, děti tedy hned po zahájení začaly plnit různé úkoly na stanovištích. Poprvé zde měli tři stanoviště zástupci firmy AVE, která vyváží popelnice. Děti nadšeně jezdily s dětskými náklaďáky se separovaným odpadem k malým popelnicím, dále jich několik najednou hrálo na trávníku odpadové pexeso a u třetího stanoviště děti projížděly s velkou černou popelnicí slalomovou dráhu. Na dalších stanovištích lovily z rybníčku mezi rybičkami plastové odpadky na magnetu, skládaly obrázky vytvořené na krabičkách od mléka a čajů, vybíraly z krabice oblečení pro dva bezdomovce a na tradičních stanovištích házely šipky, srážely plechovky a střílely ze vzduchovky. Během programu vystoupily dívky s ukázkou zumby pod vedením paní Jiřiny Projslové. Akce se letos ve velkém teplu zúčastnilo 40 dětí a všem udělala radost výhra – malá plastová popelnice s drobnostmi uvnitř. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto zábavného odpoledne.

                                                                                            Miroslava Matějová

img-0539.jpg   img-6840-zumba.jpg   img-6869-pexeso-ave.jpg   

Romana Topičová | 12. 6. 2015 Pá 14:37 | AKCE KULTURA | 0 komentářů |

Výsledky soutěte družstev ve stolním tenise - ročník 2014/15

TJ Sokol Radčice se zúčastňuje nemistrovské soutěte družstev města Plzně ve stolním tenise. Hraje se zpravidla od října do dubna. Níže naleznete informace o výsledcích uvedené soutěže.

Výbor svazu stolního tenisu

V Plzni 27.4.2015

Schválené výsledky druhé poloviny Nemistrovské soutěže města Plzně družstev

ve stolním tenisu, konečné tabulky a procentuální žebříčky úspěšnosti 

1. a 2. ligy pro sezónu 2014/15

Výsledky: V přílohách jsou zaslány výsledky družstev ve druhé polovině soutěže, celkové tabulky družstev obou soutěží a procentuální úspěšnost jednotlivců v celé soutěži.
Hodnocení:    vítězství 3 body
                    nerozhodně 2 body
                    prohra 1 bod
                    skreč 0 bodů
V konečných tabulkách značí čísla za názvem družstva toto: celkový počet zápasů, počet výher, počet remíz, počet proher, počet skrečí, skóre (vyhrané zápasy : prohraným), počet bodů. O pořadí na kterémkoliv místě tabulky rozhoduje počet bodů. Při rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy dvou nebo více družstev, případně poměr setů a míčků v těchto vzájemných zápasech.

Výsledky:
      Vítězem 1. ligy se stalo družstvo ŠABADU A, na druhém místě se umístilo družstvo Sokol V A a na třetím místě Bolevec A. Z první ligy sestupuje družstvo TTT Plzeň a Sokol V C.
      Ve 2. lize skončilo na prvním místě družstvo Veteráni Plzeň, druhé bylo družstvo Plzeň – Újezd a na třetím místě se umístilo Město Touškov B.
      Právo postupu do 1. ligy si vybojovalo družstvo Veteránů a Plzně – Újezda.
O počtu sestupujících z 1. ligy se rozhodne dle počtu přihlášených družstev v příštím ročníku soutěže.
      Během soutěže odstoupilo ze soutěže družstvo Město Touškov A. Všechny jejich odehrané zápasy byly skrečovány a družstvo bylo potrestáno pořádkovou pokutou 500 Kč.

Turnaj jednotlivců:
Přeborníkem jednotlivců se stal na přeboru konaném 23.11.2014 opět Petr Hofman z družstva Sokol V D.

                Jaroslav Vlček, v.r.                                                     Ing. Petr Bohdan, v.r.
        předseda VSST Plzeň – město                                                 vedoucí soutěže

ping-pong-parta-987.jpg

Pokračování tohoto článku »»»

Romana Topičová | 11. 5. 2015 Po 15:03 | AKCE SPORT | 0 komentářů |

Web byl navštíven X a běží na RS2 design Ponik inspirace Tombik