Plzeň-Radčice INFO

Prázdniny končí, sportem se loučí - 29.8.2015

TJ Sokol Radčice uspořádal v sobotu 29. 8. 2015 od 15 do 18:30 h Dětský sportovní den na ukončení letních prázdnin. Hlavními organizátorkami byly cvičitelka zumby Jiřina Projslová a Marcela Černá s manželem Tomášem Černým, které kromě organizace získaly sponzory na pěkné odměny a hlavně na atrakce let balonem a hasiče s pěnou, které do té doby v Radčicích nikdy nebyly. Nejprve děti plnily sportovní úkoly u 12 stanovišť, u kterých měly službu většinou dospělé cvičenky zumby. Celkem soutěžilo kolem 100 dětí a získaly pěkné drobné věcné odměny. Na začátku plnění úkolů mohli všichni pozorovat nafukování horkovzdušného balonu, jehož koš byl upoutaný třemi lany ke třem autům. Potom celé odpoledne létaly 4–5 členné skupiny odvážlivců za 50 Kč/osobu s obsluhou vzhůru do výšky 18 m. Balon zůstával ukotvený na lanech a po asi 10 minutách zase klesl na zem a nastoupila další skupina. Jako celé toto léto bylo opět letní vedro a tak všechny děti nadchlo, když kolem 17. hodiny zaměstnanci firmy Protlaky Plzeň nejprve pořádně pokropili děti stříkáním z požární hadice, a za chvíli o kus dál vytvořili dobrovolní hasiči z Předenic obrovský široký kopec pěny, v kterém děti běhaly a řádily. Po celé odpoledne také probíhalo malování na obličej třemi šikovnými dobrovolnicemi – Terezkou Hejdukovou, Julinkou Dovginkou a Mirkou Matějovou. Tradičně také vozil děti v koňském povozu pan František Bluďovský. Dětské odpoledne skončilo asi v 18:30 h. Akce byla za krásného letního počasí velmi povedená a DĚKUJEME všem organizátorům a sponzorům (Siko koupelny, Henkel – Pritt, SDH Předenice, Protlaky Plzeň, Zemědělská výroba ing.František Houdek) za skvělou přípravu a zážitek.

                                                                                                 Miroslava Matějová

prazdniny-konci-01.jpg   prazdniny-konci-02.jpg   prazdniny-konci-03.jpg

Romana Topičová | 14. 9. 2015 Po 13:42 | AKCE SPORT | 0 komentářů |

Výstava "Sousedé" - 15.6. až 30.6.2015

Výstava s názvem „Sousedé“ byla výstavou textilních voskovaných batik a plastik paní Marie Vechové a pana Břetislava Holakovského. Výstava se konala v zasedací místnosti ÚMO Plzeň 7 – Radčice od 15. 6. 2015 do 30. 6. 2015. Vernisáž k výstavě se uskutečnila 15. 6. 2015 od 16:00 hodin. Na vernisáži vystoupila tanečnice Wendy a bubeníci. Celá výstava se konala pod záštitou starosty MO Plzeň 7 – Radčice pana Zdeňka Jílka a náměstka primátora města Plzně Ing. Petra Náhlíka.

Výstava byla první společnou výstavou známých plzeňských výtvarných umělců konanou v Radčicích – textilní výtvarnice, pedagožky Mgr. Marie Vechové (nar. 1948) a sochaře, medailéra akad. sochaře Břetislava Holakovského (nar. 1926), člena plzeňské Unie výtvarných umělců. Oba umělci jsou sousedy z Plzně – Radčic, kde žijí a tvoří a sousedí zahradami svých domů. Podle toho i zvolili název společné výstavy.

img-6990.jpg   img-6993.jpg   img-7008.jpg

Romana Topičová | 6. 7. 2015 Po 13:18 | AKCE KULTURA | 0 komentářů |

Dětský den - 6.6.2015

Kulturní komise MO Plzeň 7 – Radčice ve spolupráci s TJ Sokol Radčice uspořádala dne 6. 6. 2015 od 14:00 hodin na hřišti u Sokolovny Dětský den. Počasí tento den bylo velmi teplé a slunečné, děti tedy hned po zahájení začaly plnit různé úkoly na stanovištích. Poprvé zde měli tři stanoviště zástupci firmy AVE, která vyváží popelnice. Děti nadšeně jezdily s dětskými náklaďáky se separovaným odpadem k malým popelnicím, dále jich několik najednou hrálo na trávníku odpadové pexeso a u třetího stanoviště děti projížděly s velkou černou popelnicí slalomovou dráhu. Na dalších stanovištích lovily z rybníčku mezi rybičkami plastové odpadky na magnetu, skládaly obrázky vytvořené na krabičkách od mléka a čajů, vybíraly z krabice oblečení pro dva bezdomovce a na tradičních stanovištích házely šipky, srážely plechovky a střílely ze vzduchovky. Během programu vystoupily dívky s ukázkou zumby pod vedením paní Jiřiny Projslové. Akce se letos ve velkém teplu zúčastnilo 40 dětí a všem udělala radost výhra – malá plastová popelnice s drobnostmi uvnitř. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto zábavného odpoledne.

                                                                                            Miroslava Matějová

img-0539.jpg   img-6840-zumba.jpg   img-6869-pexeso-ave.jpg   

Romana Topičová | 12. 6. 2015 Pá 14:37 | AKCE KULTURA | 0 komentářů |

Web byl navštíven X a běží na RS2 design Ponik inspirace Tombik